Milí partneri, zákazníci, priatelia,

v poslednej dobe sme sa viackrát stretli s výnimočnými cenovými ponukami na makové náplne. Ceny, niekoľkonásobne nižšie ako napr. naše makové náplne. Viacerí pekári, pod víziou zníženia nákladov, využili takéto akciové cenové ponuky.

Chcel by som Vám vysvetliť, ako je možné ponúkať takéto nízke ceny a možno Vás ušetriť od problémov s makovými výrobkami. Celý trik nízkej ceny sú MAKOVÉ VÝLISKY!!! Makové výlisky sú odpad, ktorý vzniká pri výrobe morfínu pre lekárske potreby. Pri tomto procese sa vylisujú oleje z maku a to čo ostane je v podstate odpad, z ktorého niektorí naši priatelia „prípravkári“ vyrábajú svoje makové náplne. Cena takéto makového odpadu je niekoľkonásobne nižšia ako cena pravého maku.

Nemusím Vám určite pripomínať, že chuť takejto náplne je dobrá len vďaka arómam. Mak zbavený svojho oleja, nechutí absolútne po ničom. Horšie pre zákazníka je však, že takýto mak je úplne suchý, čo sa prejavuje ca. 24 hodín po vypečení, kedy sa náplň doslova rozsype. Vyskúšajte takúto oklamanú makovú náplň vypiecť a ochutnať po 24 hod, a hlavne porovnať s makovou náplňou, ktorá je na 100% vyrobená z maku (napr. naša)

O tejto téme som našiel aj zopár zaujímavých príspevkov na internete. Z množstva vyberám jeden: http://tn.nova.cz/zpravy/na-vasi-strane/pancovany-mak-nastavovane-kakao-takhle-se-v-cesku-sidi-potraviny.html

Dúfam, že aj touto cestou Vám vieme pomôcť ponúkať Vašim zákazníkom len ten najkvalitnejší tovar a vystríhať Vás pred falošnými a oklamanými surovanami.

S priateľským pozdravom

Kajčír Ľubor